Uzun Yolun

Kısası

1970 yılında doğdum.

İlk öğretimimi TED Ankara Kolejinde ve yurtışında gerçekleştirdim.

Liseyi Kadıköy Anadolu Lisesinde, Üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümünde okudum.

’95’li yıllardan bugüne tasarımcı, PR (Halkla İlişkiler) danışmanı ve alanımda eğitimci olarak çalışıyorum.

Bir Yay Olmak!

Oldum olası insanları, olayları, fikirleri ve nesneleri doğru olarak anlamak, tanımlamak ve anlatmak bana son derece tamamlayıcı ve bütünleyici bir zevk vermiştir.

Bu zevk, ta küçük yaşta kendisini gösteren hayal gücümle bir araya gelince, tasarımcı olmam kaçınılmaz oldu.

Bugüne kadar, bir kuruluşun bir parçası olarak veya bir freelace olarak birçok çalışmaya imza atma zevkine vardım.

İyi + Kötü Günde

Müşterilerimle her zaman beraber oldum. İyi günlerini paylaşmaktan zevk alırken, benimle zor anlarını paylaştıkları için de çoğu zaman müteşekkir oldum – nihayetinde dostlukta olduğu gibi, samimiyet ve azim, zor anlarda kendisini gösterir.

Sevdiğim bir alıntıda olduğu gibi;

Karanlık ve zor günler bizi bekliyor Harry ve pek yakında doğru ile kolay arasında bir tercih yapmamız gerekecek..

Professor Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore

beceriler

ve marifetler


wordpress

78

Yaratıcılık

83

CSS & Html

81

Tasarım

96

NEDEN BİZ


kurumsal
kim?

Kurumsal kimlik, sizi tanımlayan, kim olduğunuzu ve felsefenizi anlatan odaktır. Biz öncelikle buna yoğunlaşırız.

vaktiniz değerli
web 'de göster kendini

Web grafik tasarımı, sizi dünyaya anlatan, ve sizin dünyaya açılmanızı sağlayan tek kapıdır. Gelin, sizinle dünya arasındaki köprüyü oluşturalım.

sorunun değil,
çözümün parçası oluruz

Sorunları dile getirmek ve bahane bulmak kolaydır. Biz size çözüm bulmak için buradayız. Yaşam, çözüm bulmaktır!

iş sonrası
destek

Güven, emekle olur. Biz, verilen emeğin değerini biliriz. İşimiz bittiğinde, güvenin devamı için gerekli olan desteği de sağlarız.

Yaptıklarımız

ve iş bölümü

Logo
kurumsal kimlik
Logo
Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing) bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Bu ifade sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir. Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez ögesidir. Kurumsal kimlik tasarımı; Logo’ dan ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, kartvizit ve antetli kağıttan tabelaya, web sitesinden davetiyelere, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağını belirler.

Kurumsal kimlik çalışmalarının temeli firma Logosu üzerine kurulmuştur. Logonun renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi Logonun temelini oluşturur.

Tasarımı
web
Tasarımı
Klasik anlamda kara kalemle başlayan tasarım alanından farklı olarak web tasarımcısının bilgisayar ve web dünyası hakkında geniş bir bilgi dağarcığına sahip olmasını da gerektirir. Bu yanı ile klasik sanat anlayışından ayrılarak teknolojik bir hızlı tüketim yardımcısı haline gelmektedir.

Bir web tasarımının “sizin” olması için, “size özel” olması gerekir. Web Sayfanızın, sizin Kurumsal Kimliğinize uygun olması ve aynı kimliği yansıtması gerekir. Aynı şekilde, Web Sayfanızın, sizin insanlara anlatmak istediğiniz; “sizin hikayenize” uygun olması gerekir. Tasarımda buna “Tema” diyoruz. Sayfanızı tasarlarken, hem Özgün olmasını hem de sizin temanızı yansıtmasını sağlıyoruz.

Broşür / Poster
reklam
Broşür / Poster
Reklam
Reklamcılığın temeli, bu ana temaya dayalıdır. Ürün veya hizmetlerinizden, doğru alıcının haberdar olmasını sağlamak. Aynı şekilde, mesajınızın cazibesi yoksa veya itici ise, söylediklerinizin ne denli doğru oluşunun da fazla bir anlamı yoktur. Amaç, ürün/hizmetinizi, doğru kitleye, doğru şekilde ulaştırmaktır.

Poster + Tabela
Reklamcılığın en eski ve bir o kadar da etkili yöntemlerinden birisi, poster ve tabelalardır. Posterler de, tabelalar da temelde şu açık mesajı verirler;

“Biz Tam Buradayız”

aliselvi@hotmail.comHakkımızda